Search here...
0
TOP
Produktivita a plánovanie

Ako si vytvoriť VISION BOARD 2020 ktorý ti zmení život.

Či už na nástenky cieľov veríte alebo nie, jedno je isté.

Ľudia, ktorí využívajú silu ukrytú vo vision boardoch, a vedia s nimi správne pracovať, dosahujú svoje ciele OMNOHO RÝCHLEJŠIE.

Čo je to vision board?

Vision board znamená v preklade nástenka cieľov. Je to miesto, kde si zhromaždíte všetky svoje sny, ciele a túžby ktoré by ste chceli zažiť a mať v nasledjúcom roku.

Prečo mať vision board?

Pretože iba ciele, ktoré máš jasne stanovené môžeš reálne dosiahnuť. Bez toho aby si vedel kam kráčaš, nemožeš nikdy dôjsť do cieľa.

Stačí si vision board iba urobiť a potom už len čakať kedy sa to splní?

Ho ho hoooo, no jasné že nie. Keby to bolo také ľahké, tak všetci ľuida by boli šťastní a bohatí.

Pokiaľ očakávaš, že stačí že si vylepíš obrázky nad svoju posteľ a ty budeš naďalej robiť veci ktoré si robil do teraz, tvoj život sa bohužiaľ nezmení.

Je potrebné s nástenkou aj správne pracovať. Je nutné robiť veci inak. Je nutné robiť veci tak, ako si ich nikdy do teraz nerobil. Rovnaké správanie ti priensie stále rovnaké výsledky.

Ako to teda vlastne funguje?

Tým, že si takúto nástenku svojich cieľov vytvoríš, jasne si zadefinuješ čo chceš aby ti vesmír do tvojho života priniesol. No vesmír ti to nenasrevíruje na zlatom podnose. Áno, môžeš mať všetko pre čo sa rozhodneš, no musíš aj zdvihnúť riťku a urobiť preto niečo.

Vesmír ti prihrá do života presne také situácie, takých ľudí ktoré budeš potrebovať aby si sa k svojim cieľom dopracoval. Je už len na tebe či to využiješ alebo si opäť raz nájdeš výhovorku prečo to neurobíš.

Ľudia, ktorí si plnia svoje sny hľadajú spôsoby. Ľudia, ktorí si chcú plniť svoje sny hľadajú dôvody.

Prečo vision board nefunguje? Kde som robila chyby aj ja?

Tip #1: NEBOLA SOM DOSŤ KONKRÉTNA

Ak si na nástenku nalepíš iba obrázok nejakej pláže bohvie kde, tak je to iba nejaký nejasný obrázok niečoho pekného. Na to, aby mali obrázky väčšiu silu, potrebuejš byť čo najviac konkrétny. Nájdi si obrázok presne tej pláže, po ktorej by si sa chcel tento rok prechádzať. Nájdi si obrázok presne rovnakého auta po akom túžiš, v tej konkrétnej farbe a vybavení aké chceš aby malo. Buď čo najviac konkrétny ako sa to len dá.

To je ako keď si povieš: “Chcem byť bohatý!” Čo to ale znamená? Čo za tým máš?

Daj tomu reálnu podobu. Špecifikuj to najviac ako sa len dá. Napíš si presné čísla. Koľko chceš mať peňazí? Kedy ich chceš mať?

Tip #2: VYTLAČILA SOM SI OBRÁZOK A HOVORILA SI: TOTO CHCEM MAŤ, TAM CHCEM ÍSŤ,…

To ale nestačí. Toto prianie pramení z nedostatku, že momentálne to ešte nemáš. Ak chceš, aby sa ti tvoje ciele naozaj naplinili, musíš o nich uvažovať ako by sa už stali.

Najprv si ich musíš prežiť vo svojej predstave aby sa to mohlo stať aj v skutočnosti.

Prečo vlastne chceš dosiahnuť svoje ciele? No asi preto, že očakávaš, že sa potom budeš cítiť šťastný a naplnený. Je to tak?

Tak teraz už vieš ako si máš zadefinovať svoje ciele. Namiesto toho, že si nalepíš obrázok hociakej pláže, si nalepíš obrázok presne tej pláže po ktorej chceš kráčať a k tomu si napíšeš ako sa chceš cítiť. Precítť to. Zapoj do toho všetky tvoje zmysly. Predstavuj si, ako ti piesok hladí chodilá, ako je príjemne teplý. Ako cítiš vôňu mora. Ako počuješ jeho šum. Ako sú k tebe ľudia v tvojom okolí priateľskí a milí. A teba zalieva nekonečná radosť z prítomného okamihu. Sloboda.

Tip #3: NAPÍSALA SOM SI CIELE NIEKDE NA PAPIER, NO VIAC SOM SA NA NE UŽ NEPOZRELA.

Daj si svoj vision board niekde, kde ho budeš mať stále na očiach.

Odporúčam mať nástenku cieľov v blízkosti postele.

Každé ráno, pri pohľade na svoju nástenku, si polož otázku: Aký krok dnes podniknem aby som sa prblížíl k svojim cieľom?

Stále večer, pri pohľade na svoju nástenku, si polož otázku: Čo som dnes preto urobil aby som sa priblížil s svojim cieľom?

SLOBODA. ŠŤASTIE. Náš celoživotný cieľ.

Život je ako sínusoida. Je to jednoducho tak.

Taaak super, teraz už vieš ako na to. Už vieš ako urobiť svoj vision board tak, aby naozaj fungoval.

No nezabudni. Život nie je šprint po rovinke. Život je ako prechádzka rozmanitou prírodou. Raz ti na cestu svieti slniečko, inkody prší. Raz musíš zísť dole, aby si mohl výjst opäť hore. No jedno je isté. Po každom daždi vyjde slniečko. A po každom zostupe dole príde výstup hore.

Buď preto pripravený, že cesta k tvojmu cieľu bude niekedy viesť aj cez bažinu. Vesmír ti stále pripraví tu najefektávnejšiu cestu ako sa dostať k tvojim cieľom.

My ľudia by sme chceli vo svojom živote veľké pozitívne zmeny, no len málo kto je ochotný vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. Len málokto je ochotný vzdať sa svojho pohodlia.

Ak si chceš začať skutočne plniť svoje sny, budeš musieť opustiť svoj doterajší spôsob života. Možno aj priateľov. Možno aj svoju prácu. Ak to tak cítiš, urob to. Možno ochorieš, možno si zlomíš nohu a práve vtedy si uvedomíš niečo, čoby si si inak nikdy nemohol uvedomiť.

Áno, aj takéto drsné cestičky má vesmír pripravené. Nakoniec ale stále zistíš, že všetko “zlé” je len cestou k splneniu tvojich cieľov.

Iba ak začneš robiť iné rozhodnutia ako si robil doteraz môžeš dosiahnuť iné výsleky ako si dosahoval do teraz.

Prestaň sa vyhovárať na okolonosti, na manžela, na deti, na rodičov, na vládu, na zlé podmienky na Slovensku. Zační s tým čo máš za podminok v akých sa nachádzaš práve teraz. Začni od seba.

To kde si dnes nie je nič iné, iba odraz tvojich myšlienok a náseldných činov za tvoj doterajší život.

PREVEZMI ZODPOVEDNOSŤ ZA SVOJ ŽIVOT DO VLASTNÝCH RÚK.

The Life Of DressMakers

Renáta Gurdély

Žijem svoj sen. A mojím poslaním je inšpirovať aj vás, že všetko je možné keď sa preto rozhodnete. Som spoluzakladateľkou značiek WEDDING COUTURE a MOÏSE.

Leave a Comment